O izolácii

Fúkaná celulózová izolácia

Celulóza je prírodný produkt priamo z prírody. Je vyrobený z triedeného recyklovaného papiera a 100% ekologických aditív. Fúkaná celulóza vzniká tak, že počas výrobného procesu triedený novinový papier, trhaný na kúsky sa zmieša s minerálnymi soľami: kyselinou boritou a síranom horečnatým a takto vytvorené vločky sa stávajú odolné proti ohňu, plesniam a biologickým škodcom.

Výrobný proces tepelnej izolácie z celulózy je vysoko ekologický. Celulóza sa dostane na povrch izolovanej plochy prostredníctvom uzavretej trubice, čím je izolačnou technikou zanechajúcou najmenej nečistôt a odpadu. Fúkaná izolácia v stavebníctve je veľmi obľúbená, pretože sa skutočne dostane aj do ťažko dostupných priestorov, ako jediná dokáže dokonale vyplniť všetok izolovaný priestor, kde sa bežná izolácia nedá využiť. Je to efektívna izolácia, prostredníctvom jej aplikácie sa nevytvoria medzery a nevznikajú tepelné mosty, čím je zabezpečená vysoká účinnosť. Aplikuje sa na podlahu, stenu alebo strop, má odolnosť voči požiaru, hmyzu a plesniam. Investíciou do zateplenia fúkanou izoláciou znížite náklady na vykurovanie, ochráni Vás nielen pred chladom, ale aj počas horúcich mesiacov. Výrobok je použiteľný pri rekonštrukciách budov, ako aj pri novostavbách.

Vlastnosti celulózy

- vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti (jej výhody môžete využiť tak v zime, ako aj v lete)
- vysoko ekologická (zdraviu neškodlivý prírodný materiál)
- kvalitná súvislá izolačná vrstva bez špár a medzier (fúkaná technológia bez odrezkov)
- regulácia vlhkosti (prepúšťa všetku vlhkosť a tým zabraňuje jej koncentrácii v obytnom priestore)
- trvácna a cenovo efektívna (vydrží funkčná tak dlho ako samotná stavba, cena sa Vám rýchlo vráti späť na ušetrených energiách)
- vysoká zvuková odolnosť

Oblasti použitia

- pre novostavby a pri rekonštrukcii starších nehnuteľností
- pri nízkoenergetických a pasívnych domoch
- pri montovaných domoch
- pre strop, strechu, pri zatepleniach fasád, stenách

Ekologická

- neobsahuje žiadne zdravotne škodlivé prísady
- najlepšia voľba aj pre alergikov

Hospodárna

-15-30% úspora energie v porovnaní s inými technológiami vďaka vynikajúcim tepelnoizolačným vlastnostiam celulózy a fúkanej technológii

Protipožiarna

- ošetrené celulózové vlákna protipožiarnou technológiou sú silnejšie, vyplnia celoplošne škáry v stenách a takto zabraňujú vzniku a šíreniu požiaru